تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵

محوطه سازی

گروه آرامش تولید کننده لوازم باغ مانند مبل، صندلی،میز تاب،سرسره است که با توجه به در نظر گرفتن انواع سلیقه ها میتوان گفت بهترین را برا شما میخواهد در طراحی محوطه بیرونی یک خانه طراحی مسیرهای دسترسی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، در واقع اگر باغ ها را شبیه یک بدن بدانیم، راه های دسترسی همانند رگ هایی هستند که باعث می شوند آن باغ و محوطه بیرونی زنده، پویا و فعال باشد. مسیرهای دسترسی در طراحی محوطه این امکان را به شما می دهند تا فضاهای جدیدی را تجربه کنید، آن ها چشم انداز های نو و متفاوتی را به شما نشان خواهند داد، البته همه این ها به یک شرط است، آن هم این است که این مسیر ها آن قدر جذاب باشند که باعث شوند شما دل تان بخواهد روی آن ها قدم بزنید و به آن جایی که آن ها می خواهند برسید. پس می بینید که مسیر های دسترسی در طراحی محوطه خیلی مهم تر از آن چیزی هستند که شما فکرش را می کردید، پس بیایید با هم نگاهی بیاندازیم به نکات مهمی که در طراحی راه ها و مسیر های دسترسی در طراحی محوطه بیرونی ساختمان مهم است. البته در این راه از تجربه ی گروه مبلمان ویلایی آرامش  نیز بهره مند خواهیم شد.
هر فکری که در سر دارید، از بازسازی و محوطه سازی باغ ویلا تان گرفته تا طراحی صندلی دسته دار، ایده مربوط به آن را می توانید از مبلمان ویلایی آرامش بخواهید

حوطه سازی باغ ویلا با استفاده از پر از گیاهان لب گلدانی

قانون اول باغچه داری گلدانی می گوید : یک گیاه تنومند و بلند با شاخه های پربار و زیبا، یک گیاه با برگ های حجیم و پرکننده، و در آخر یک گیاه پوششی لب گلدانی. در باغچه زیر، یک گیاه همه این نقش ها را ایفا می کند. ریشه های پیچکی و آویزان شبدر آمریکایی مثل یک پرده سنگین راه سنگی را جارو می کند. رنگ نقره ای اش با گلدان فلزی زنگ زده، و شکل آن با ظاهر میخی گیاه پشت سرش در تضاد است.

محوطه سازی با رودخانه خشک

راهروی معلق این خانه واقع در دالاس، دو ساختمان را به هم متصل می کند. اما اینکه این خانه روی یک بستر نقش پل را ایفا می کند، از خصوصیات محوطه سازی باغ ویلا محسوب می شود. یک بستر رود خشک از وسط محوطه باز خانه رد می شود، وقتی خشک باشد یک جذابیت بصری است، و وقتی باران بیاید آب داخل محوطه را هدایت و جمع آوری می کند. این بستر، قابلیت عملکرد تنها را دارد اما می تواند با دیگر ابزار مدیریت آب باران هم همکاری کند. در مدل های مختلفی هم طراحی می شود.

شکل مارپیچ برای راه ها و مسیرهای دسترسی در طراحی محوطه

به گفته کارشناسان و طراحان مبلمان ویلایی آرامش ، اشکال مارپیچ یک سیالیت خاص و حس آرامش را برای استفاده کننده ها از آن فراهم می کند. این راه ها ناخودآگاه چشم را به دنبال خود می کشند. این راه های مارپیج باعث می شوند شما حس کنید که مدام در حال غافلگیری هستید، چون معمولا مقداری از راه پشت گل و گیاه ها مخفی می شود و شما نمی توانید کل مسیر را ببینید.
 

برای مشاهده آلبوم روی عکس کلیک کنید


 

اجرای محوطه سازی

پلان محوطه سازی

محوطه سازی در معماری

محوطه سازی در کرج