تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵

محوطه سازی

گروه آرامش تولید کننده لوازم باغ مانند مبلمان ویلایی، میز و صندلی باغی، تاب فلزی ویلا ،تخت کنار استخر و... است که با توجه به در نظر گرفتن انواع سلیقه ها میتوان گفت بهترین را برا شما میخواهد در طراحی محوطه بیرونی یک خانه طراحی مسیرهای دسترسی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، در واقع اگر باغ ها را شبیه یک بدن بدانیم، راه های دسترسی همانند رگ هایی هستند که باعث می شوند آن باغ و محوطه بیرونی زنده، پویا و فعال باشد.

مسیرهای دسترسی در طراحی محوطه این امکان را به شما می دهند تا فضاهای جدیدی را تجربه کنید، آن ها چشم انداز های نو و متفاوتی را به شما نشان خواهند داد، البته همه این ها به یک شرط است، آن هم این است که این مسیر ها آن قدر جذاب باشند که باعث شوند شما دل تان بخواهد روی آن ها قدم بزنید و به آن جایی که آن ها می خواهند برسید. پس می بینید که مسیر های دسترسی در طراحی محوطه خیلی مهم تر از آن چیزی هستند که شما فکرش را می کردید، پس بیایید با هم نگاهی بیاندازیم به نکات مهمی که در طراحی راه ها و مسیر های دسترسی در طراحی محوطه بیرونی ساختمان مهم است. البته در این راه از تجربه ی گروه مبلمان ویلایی آرامش  نیز بهره مند خواهیم شد.
محوطه سازی
هر فکری که در سر دارید، از بازسازی و محوطه سازی باغ ویلا تان گرفته تا طراحی صندلی دسته دار، ایده مربوط به آن را می توانید از مبلمان ویلایی آرامش بخواهید.

محوطه سازی باغ ویلا با استفاده از گیاهان لب گلدانی

قانون اول باغچه داری گلدانی می گوید : یک گیاه تنومند و بلند با شاخه های پربار و زیبا، یک گیاه با برگ های حجیم و پرکننده، و در آخر یک گیاه پوششی لب گلدانی. در باغچه زیر، یک گیاه همه این نقش ها را ایفا می کند. ریشه های پیچکی و آویزان شبدر آمریکایی مثل یک پرده سنگین راه سنگی را جارو می کند. رنگ نقره ای اش با گلدان فلزی زنگ زده، و شکل آن با ظاهر میخی گیاه پشت سرش در تضاد است.
محوطه سازی باغ ویلا
 

محوطه سازی با رودخانه خشک

راهروی معلق این خانه واقع در دالاس، دو ساختمان را به هم متصل می کند. اما اینکه این خانه روی یک بستر نقش پل را ایفا می کند، از خصوصیات محوطه سازی باغ ویلا محسوب می شود. یک بستر رود خشک از وسط محوطه باز خانه رد می شود، وقتی خشک باشد یک جذابیت بصری است، و وقتی باران بیاید آب داخل محوطه را هدایت و جمع آوری می کند. این بستر، قابلیت عملکرد تنها را دارد اما می تواند با دیگر ابزار مدیریت آب باران هم همکاری کند. در مدل های مختلفی هم طراحی می شود.
 
جدیدترین محوطه سازی باغ
 

شکل مارپیچ برای راه ها و مسیرهای دسترسی در طراحی محوطه

به گفته کارشناسان و طراحان مبلمان ویلایی آرامش ، اشکال مارپیچ یک سیالیت خاص و حس آرامش را برای استفاده کننده ها از آن فراهم می کند. این راه ها ناخودآگاه چشم را به دنبال خود می کشند. این راه های مارپیج باعث می شوند شما حس کنید که مدام در حال غافلگیری هستید، چون معمولا مقداری از راه پشت گل و گیاه ها مخفی می شود و شما نمی توانید کل مسیر را ببینید.
 

برای مشاهده آلبوم روی عکس کلیک کنید

پلان محوطه سازی

منظور از پلان محوطه سازی نقشه برداری از محل محوطه سازی می باشد. اولین قدم قبل از طراحی محوطه، نقشه برداری از محوطه است. نقشه برداری یا پلان محوطه سازی با دستگاه‌های مخصوص مثل تئودولیت و توتال انجام ی شود که بر اساس آن وضعیت خاکبرداری و خاکریزی برای محوطه سازی مشخص می‌شود. این مرحله باید با دقت بالایی انجام شود و ترجیحا مهندسین عمران بهتر است مسئولیت این بخش از کار را بر عهده بگیرند.

اجرای محوطه سازی باغ

اجرای محوطه سازی باغ وابسته به عوامل متعددی است. مهم ترین عامل کاربری باغ شماست، اینکه صرفا یک باغ با درختان یا گیاهان است یا باغ میوه بسیار مهم می‌باشد. مسئله دوم، موقعیت و اقلیم و به طور کلی شرایط آب و هوایی منطقه است که اگر دقت کرده باشید در هر منطقه یک محصول و گیاه خاص بهتر به عمل می‌آید، برای مثال اکثر افرادی که ساخت ویلا در دماوند انجام می‌دهند، عموما در باغ‌ها از درختان گردو یا سیب استفاده می‌کنند. هر دو مورد بالا عوامل تعیین کننده در انتخاب گیاهان برای محوطه سازی باغ شما بود.
البته در نظر داشته باشید مدت زمان اجرای محوطه سازی باغ و ا هزینه های آن بستگی به وسعت محوطه باغ و سبک طراحی و همچنین تجهیزات باغی به کار رفته در آن دارد.
محوطه سازی ویلا

محوطه سازی در معماری

به طور کلی محوطه سازی در معماری دارای مراحل زیر است :
  •  ارائه طرح اولیه با توجه به اصول معماری، زیر ساخت‌های استاندارد و اصول زیبایی شناختی
  • انتخاب مصالح ساختمانی با توجه به معیار‌ها و علاقه مندی‌های کارفرما، نوع و شرایط اقلیم منطقه، زیبایی و‌هارمونی با سبک طراحی باغ ویلا
  • طراحی و ساخت المان‌ها و اشیای مورد استفاده در محوطه سازی و جانمایی مناسب آن‌ها
  •  اضافه کردن المان‌های دکوراتیو و اشیا تزئینی مانند آلاچیق، پرگولا، آبنما، نشیمن و آتشدان و…
  • جدول بندی، کف سازی، سربندی از مهم ترین اصول محوطه سازی باغ به شما می‌آیند و در عمر مفید یک محوطه سازی مناسب و استاندارد موثرند.
  • در نهایت گل کاری‌ها، نظم در کاشت گیاهان و درختان بصورت اصولی و نورپردازی زیبا و تخصصی می‌تواند شخصیت باغ شما را شکل دهد.

محوطه سازی در کرج

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید در واقع می توان گفت محوطه سازی معماری فضای بیرونی می باشد، حال آنکه این فضای بیرونی مختص یک ویلا، باغ، منزل حیاط دار باشد و یا مربوط به مکان های عمومی تر مانند انواع مجتمع های اداری ، تجاری آموزشی و حتی پارک  ها و فضای سبز باشد. امروزه به دلیل افزایش شهرنشینی و سبک معماری مدرن که حتی در مناطق حاشیه شهر نیز به چشم میخورد، فضای سبز رو به نابودی است. به همین دلیل ایجاد پروژه های محوطه سازی تا جایی که پتانسیل آن وجود داشته باشد یک امر مفید در احیای فضای سبز و ایجاد هوای پاک است. علاوه بر آن محوطه سازی چهره ای زیبا به محیط زندگی شما می بخشد که در روحیه بخشی به افراد خانواده تاثیر گذار است. 
شهر کرج منطقه ای خوش آب و هوا است که دارای مناطق ییلاقی مانند سهیلیه، کردان، محمدشهر و... می باشد. در این مناطق باغ و ویلا های مدرن بسیاری هستند که توانسته اند با کمک طراحان محوطه سازی محوطه ای بی نظیر داشته و از آن لذت ببرند. در صورت تمایل به داشتن محوطه ای دلخواه از فضای سبز خود می توانید با گروه گالری آرامش در ارتباط باشید. این مجموعه دارای متخصصینی به نام و مزرح در زمینه محوطه سازی می باشد. گفتنی اس در صورت تمایل می توانید ست مبلمان باغی خود را نیز از این مجموعه با قیمت و کیفیتی مناسب بخواهید

مطالب مرتبط:

محوطه سازی باغ و ویلا