تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 13100/04/25 - 20:33
كد :22

چیدمان مبلمان فضای باز

ایده های بسیار جذابی جهت طراحی و دکوراسیون محوطه باز همچون حیاط، تراس و یا باغ وجود دارد به شرط آنکه امکانات لازم برای چیدمانی زیبا و مدرن در دسترس قرار داشته باشد. اینکه چیدمان مبلمان فضای باز چگونه صورت پذیرد در وهله نخست به انتخاب نوع مبل های فضای باز، میزان خلاقیت شما و استفاده بهینه از فضا و امکانات موجود در فضا بستگی نزدیکی دارد.

طراحی های زیبا و جدید که برای مدل مبلمان فضای باز که معمولا در تراس و یا حیاط منزل مورد استفاده قرار می گیرد باعث افزایش ایجاد جمع های گرم و صمیمی در فضای باز منزل می گردد. در طراحی این گونه مبل ها از تکنیک ها و روش هایی استفاده می شود تا مدل مبلمان فضای باز در برابر نور خورشید و همچنین بارندگی باران و برف مقاوم باشد و در شرایط جوی مختلف آسیب نبیند که داشتن این شرایط برای مدل مبلمان راحت و جذاب مستلزم طراحی قوی و به کارگیری اجناس با کیفیت در طراحی مبلمان ویلایی فضای باز است.

چیدمان مبلمان فضای باز

روش چیدمان مبلمان باغی

در صورتیکه فضای بزرگی در اختیار شماست، می توانید با انتخاب مبلمان به شکل L زیبایی خاصی را به فضای خود ببخشید. قرار دادن مبلمان L در کنج حیاط و یا در کنار دیوار می تواند دکوراسیونی دلنشین و مدرنی را برایتان به وجود آورد. همچنین جهت چیدمان مبلمان ویلایی و باغی انتخاب مبلمان های تک نفره و یا دو نفره هم می تواند ایده جذابی باشد. نکته مهم توجه به نورپردازی محوطه به خصوص در هنگام شب می باشد. اگر قصد گرفتن مهمانی شبانه را دارید، می بایست چیدمان مبلمان ویلایتان به گونه ای طراحی گردد که از نور پردازی بسیار مناسبی برخوردار باشد.

روش چیدمان مبلمان باغی

استفاده از تاب ویلایی و باغی

همچنین می توانید در گوشه تراس و یا در گوشه ای از محوطه ویلا و یا حیاط باغ از تاب ویلایی ریلکسی استفاده نمائید که این امر نه تنها بر زیبایی آن تاثیر گذار می باشد، بلکه در اوقات فراغت می تواند محیطی امن و راحت را برایتان تعبیه نماید.

مقالات مرتبط : راهنمای خرید تاب ریلکسی

یک فضای صمیمی اما در عین حال کاربردی ایجاد کنید

وسایل فضای باز خود را با زیبایی شناسی و هماهنگ با سبک دکوراسیون خود انخاب نمایید اما حتما در نظر داشته باشید که کارایی و راحتی آنها از همه چیز مهمتر است. صندلی یا مبلمان راحت، یک میز کوچک و یا یک میز جلومبلی جمع و جور که برای بکارگیری در فضای باز ساخته شده باشد بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

فضاهای جداگانه ایجاد کنید

اگر محیطی که در اختیار دارید به اندازه کافی بزرگ است، در آن محیط از فضاسازی های جداگانه استفاده کنید. بطور مثال یک سمت را به 2 مبل تک نفره و سمت دیگر را با تشک های نشیمن فضای باز دکور نمایید.

مبلمان ویلایی و باغی

از کوسن ها و بالش ها استفاده کنید

فضای محیط باز خود را با تعداد زیادی از کوسن ها و بالش های رنگی و زیبا پر کنید کنید. این کوسن ها هم فضای راحتی برای استراحت شما ایجاد می کنند و هم چشم نوازی و صمیمت محیط را افزایش می دهند.

مقالات مرتبط : طراحی مبلمان برای فضای باز (مبلمان باغی)

مبلمانی را بخرید که مراقبت از آن ساده‌تر باشد

برای اینکه از استراحت در فضای آزاد لذت ببرید، بهتر است مبلمانی را خریداری کنید که نیاز به نگهداری و مراقبت شدید و سخت نداشته باشد. قرار است مبلمان فضای باز را ساعت‌ها در محوطه بیرون ویلا قرار دهید، بنابراین بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی جابجا شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم نداشته باشند. مبلمان حصیری و مبلمان فلزی، بهترین گزینه برای فضای سبز و محوطه سازی ویلا معرفی شده‌اند.


مبلمان ویلایی فلزی