تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1400/05/15 - 12:44
كد :25

کاربردهای باربیکیو و انواع آن

امروزه با توجه به پیشرفت و تولید محصولات جدید همراه با امکانات بیشتر معمولا محصولات قدیمی روز به روز کمتر استفاده می شوند و جای خود را به محصولات جدید می دهند. اما همچنان هستند افرادی که محصولات قدیمی را با توجه به نیاز و کیفیت قابل قبول آنها مورد استفاده قرار می دهند.

کباب پز گازی و کباب پز ذغالی با توجه به مواردی چون کیفیت قابل قبول پخت ، حجم کمتر و قیمت مناسب مورد استفاده بسیاری از رستوران ها ، کبابی ها و ... است . 

کباب پز گازی از کجا بخرم   قیمت کباب پز  فروش کباب پز

باربیکیو هایی که در رستوران ‌ها استفاده می‌ شوند مناسب آن محیط هستند و برای آن فضا طراحی شده‌ اند. اگر در یک محیط آپارتمانی قرار دارید، هم هنگامی که مهمان برایتان می ‌آید و دوست دارید سفره ‌ای رنگین برایش پهن کنید و بهترین غذا را برایش آماده کنید، با داشتن یک کبابپز در حیاط، روف گاردن یا تراس می ‌توانید در کم ‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید و یک پذیرایی عالی از آن ها داشته باشید.

مقالات مشابه : کباب پز گازی از کجا بخرم

این وسایل مجهز به نشان‌گر حرارتی هستند و همین امر به آشپز کمک می‌ کند زمان پخت کباب را متوجه شود و غذا را به بهترین شکل آماده کند.

انواع کباب پز ها عبارتند از:

 • کباب پز برقی
 • کباب پز ذغالی
 • کباب پز گازی

از میان همه ی کباب پزها باید ببینید که کدام یک برای خانه و سلیقه شما مناسب تر است. البته هر نوع کباب پز مزایا و معایبی دارد. به عنوان مثال:

کباب پز های ذغالی

کباب پزهای ذغالی بو و دودی طبیعی را به کباب می بخشند، در حالی که کباب پز گازی و برقی، فاقد بوی دود و آتش هستند.

کباب‌ پزهای گازی

کباب‌ پز گازی گرما را به طور مساوی به قسمت های مختلف کباب منتقل می کند. یک کباب پز برقی، ساده و بدون دود، یک بشقاب غذای خوشمزه به شما می دهد.
قطعا درست کردن کباب با ذغال حال و هوای خاص خودش را دارد اما باید قبول کرد راحتی درست کردن کباب بسیار حائز اهمیت است.  کباب پز گازی با توجه به اینکه قابلیت استفاده از گاز شهری و کپسولی را دارد می تواند کمک شایانی به شما کند. لازم بذکر است کباب پز گازی با توجه به ابعادی که دارد قابلیت استفاده در آشپزخانه های صنعتی ، رستوران ها ، کترینگ ، جگرکی و در مصارف خانگی مانند ویلا و باغ و خانه ها را دارد.

روش استفاده از کباب‌ پزهای ذغالی برای پخت کباب مدتی طول می کشد، اما استفاده از انواع دیگر کباب پز، بسیار راحت است.

کباب‌ پزهای شعله‌ دار و ذغالی

این کباب پز ها بوی دود تولید می کنند، بنابراین اگر در آپارتمان زندگی می کنید، بهتر است هنگام خرید کباب پز ، این موضوع را مد نظر قرار دهید، در این حالت بهتر است کباب پز برقی بخرید.

جنس معمولی یا بادوام؟

کباب پز ها جنس های متنوعی دارند که عبارتند از:

 • کباب‌ پزهای آلومینیومی
 • کباب‌ پزهای فولاد ضد زنگ
 • کباب‌ پزهای چدن
 • کباب‌ پزهای پرسلان
 • کباب‌ پزهای فولاد ساده

اگر نمی خواهید هزینه زیادی را برای کباب پز (باربیکیو) صرف کنید، باید به دنبال گزینه های ساخته شده از آلومینیوم یا ورقه‌ های آلومینیومی باشید. این مدل ها پس از مدتی خراب می شود و برشهای نازک یا صفحات آلومینیومی ترک می خورند یا برخی از قسمتهای کباب پز می شکند.
اما کباب‌ پزهایی از جنس فولاد ضدزنگ، دوام و کیفیت بهتری دارند. اگرچه این مدل ها گران تر هستند، اما کیفیت بالایی دارند.
انواع مختلف این وسیله نیز از جنس دیگری مانند چدن، پرسلان و فولاد معمولی ساخته می شوند. مدل های چدنی، گرما و حرارت را به صورت مساوی پخش می کنند. جنس پرسلان، همچنین می تواند از چسبیدن غذا به کباب پز جلوگیری کند ، اما کمی شکننده است، زیرا در ساخت آن از ترکیب شیشه ای و سرامیکی استفاده شده است. اگر لب پر شود، باعث می شود فلز زیری زنگ بزند و غذا به کباب پز بچسبد، این کار باعث می شود کباب پز، به سختی تمیز شود.

کباب پز ساخته شده از پرسلان، به روغن کاری نیازی ندارند و در صورت محافظت صحیح از آن ها، می توانید مدت زمان طولانی استفاده کنید. اگر مدل خریداری شده، دارای درب و پوشش محافظ باشد، عمر طولانی تری دارد.

نکات ایمنی در استفاده از باربیکیو

 • باربیکیو خود را دور از خانه یا محلی که افراد می نشینند قرار دهید.
 • از محکم بودن پایه های باربیکیو اطمینان حاصل فرمایید.
 • پس از هر بار استفاده باربیکیو خود را تمیز و مرتب نمایید.
 • در باربیکیوهای گازی حواستان به نشتی لوله های گاز باشد.
 • در باربیکیوهای برقی و گازی در صورت خاموش شدن شعله، برای روشن کردن مجدد صبر کنید.
 • از نزدیک شدن کودکان و حیوانات خانگی به باربیکیو خودداری نمایید.
 • اگر باربیکیو دارید، در استفاده از مواد اشتعال زا دقت کنید.
 • به منظور مهار کردن آتش احتمالی، وسایل ایمنی لازم را محیا نمایید

مرکز فروش کباب پز