تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/02 - 15:57
كد :28

مراحل ساخت جکوزی

امروزه جکوزی به یکی از پر طرفدار ترین سیستم های استخری تبدیل شده است که علاوه بر القاء حس آرامش خاصیت درمانی بری انواع دررهای عضلانی و مفصلی نیز دارد.

همانطور که گفتیم جکوزی خاصیت درمانی دارد، به ابن دلیل که با تولید آب گرم و برخورد با فشار آن به بدن، سبب ایجاد آرامش در افراد می شود‌. از همین رو امروزه اکثر مردم به دنبال آن هستند که در خانه های خود از جکوزی استفاده کنند. 

فواید جکوزی

برخورد آب گرم  با بدن دارای مزایای بسیاری است که از جمله مهمترین آن ها می توان به کاهش درد مفاصل اشاره کرد. زمانی که افراد در جکوزی ها به استراحت می پردازند، به علت بالا بودن میزان دمای آب، اندام ها و مفاصل موجود در بدن شروع به انبساط می کنند. با منبسط شدن مفاصل، رگ ها راحت تر می توانند مواد مورد نیاز سلول ها را به جهت ترمیم ارسال کرده و در نتیجه تا حد قابل توجهی درد مفاصل کاهش پیدا می کند. در سیستم جکوزی آب در ابتدا توسط تجهیزات گرمایشی مانند مبدل ها در ابتدا به خوبی گرم شده و سپس از طریق لوله های موجود در تاسیسات آب رسانی به درون حوضچه تعیین شده انتقال داده می شود. استفاده اط جکوزی توسط پزشک برای اشخاصی که نیاز به فیزیوتراپی دارند به شدت توصیه می شود. علاوه بر آن استفاده از جکوزی در درمان بیماری های قلبی عروقی نیز موثر است. به این صورت که افزایش دما می تواند رگ های انتقال خون اطراف قلب را به خوبی منبسط کنند. به این ترتیب خون به راحتی به اندام های مختلف موجود در بدن انتقال پیدا می کند. این بدان معنا است که احتمال بروز سکته های قلبی با استفاده از جکوزی به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مراحل ساخت جکوزی

ساخت جکوزی

برای ساخت جکوزی باید به دققت مراحل را پیشرفت تا به درستی جکوزی طراحی و ساخته شود. از جمله نکات ساخت جکوزی شامل موارد زیر است :

فضای ساخت جکوزی

میزان فضا موجود در ساختمان ها برای ساخت جکوزی باید در نظر گرفته شود. اگرچه امروزه جکوزی به صورت وان جکوزی در اختیار مردم قرار داده می شود و فضای زیادی را اشغال نمی کند، اما برای برخی از افراد که می خواهند از جکوزی های بزرگ تر استفاده کنند، در نظر گرفتن جا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مراحل ساخت جکوزی

مواد اولیه ساخت جکوزی

همانطور که می د انید در جکوزی آب داغ وجود دارد. به این ترتیب تمامی موادی که در ساختار جکوزی مورد استفاده قرار می گیرند، باید ضمن مقاومت در برابر درجه حرارت بسیار بالا، در برابر رطوبت نیز از خود مقاومت نشان دهند.

تآمین دمای آب جکوزی

در جکوزی دمای آب باید حدود ۴۰ درجه سانتی گراد باقی بماند. به همین منظور تجهیزات گرمایشی باید به نحوی انتخاب گردند که این دما را در حدود ۴۰ درجه سانتی گراد ثابت نگه دارند.

مراحل ساخت جکوزی

مراحل ساخت جکوزی به ترتیب و با دقت باید انجام شود از جمله مراحل ساخت جکوزی می توان به موارد طیر اشاره کرد :

گود برداری جکوزی

اگر به دنبال آن هستید که جکوزی خود را درون زمین بسازید، باید در ابتدای ساخت جکوزی فضای لازم برای ایجاد آن فراهم گردد. چرا که جکوزی ها به جز وان های جکوزی، باید در عمق مناسبی درون زمین قرار گیرند. به طور کلی عمق مناسب برای جکوزی ها از ۱ تا ۱.۵ متر در نظر گرفته می شود. اما عمدتا مساحت و ابعاد جکوزی متناسب با تعداد نفراتی که می خواهند در آن قرار گیرند طراحی و می شود.

 تاسیسات جکوزی

به طور کلی در ساخت جکوزی باید تاسیسات گوناگونی به کار گرفته شود که از جمله آن ها می توان به پمپ، لوله، سیستم گرمایشی و جت های آب اشاره کرد. عدم توجه کافی به قطر لوله های انتخابی در اجرای تاسیسات سبب می شود تا افت فشار در لوله ها به خوبی صورت نگیرد. به این ترتیب استخر نمی تواند عمل ماساژ را به خوبی انجام دهد. به طور کلی در جکوزی ها از پمپ های دو سرعته استفاده می شود. برای ماساژ بدن از دور موتور روی ۳۴۵۰ دور بر دقیقه و برای گردش معمولی پمپ باید دور آن روی ۱۷۵۰ دور بر دقیقه تنظیم شود.

نصب رینگ جکوزی

در گام بعدی طراحی و ساخت جکوزی باید رینگ های جت های آب بالا و جت های آبی پایین نصب گردند. به طور کلی رینگ جکوزی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و طراحی جکوزی دارد. عمدتا متریال که برای این رینگ ها در نظر گرفته می شود، استیل و یا فولاد گالوانیزه شده است. این دو ماده به طور قابل توجهی در برابر رطوبت و خوردگی از خود مقاومت نشان می دهند. عمدتا در فرآیند ساخت جکوزی ها دو رینگ با فاصله بسیار کم از یکدیگر قرار می گیرند.

آجر چینی جکوزی

مرحله بعد ساخت جکوزی آجر چینی است. باید دیواره های جکوزی به طور کامل آجر چینی شوند. به طور کلی در جکوزی ها عمدتا سکو هایی برای نشستن و ماساژ قرار داده می شود. توصیه می شود در هنگام آجر چینی دیواره ها، حتما به ساخت سکو ها نیز توجه کافی شود. سکو ها باید به نحوی ساخته شوند که افراد با نشستن بر روی آن ها بتوانند به خوبی پای خود را در کف جکوزی قرار دهند.

نازک کاری جکوزی

در مرحله آخر طراحی و ساخت جکوزی باید عملیات هایی نظیر آب بندی، سیمان کاری و کاشی کاری انجام شود‌. این عملیات ها ضمن افزایش دوام و پایداری جکوزی می توانند تا حد قابل توجهی در زیبایی جکوزی نیز تاثیر گذار باشند. در هنگان آب بندی جکوزی باید تمامی از آب بند بودن تمامی درز های موجود در بین کاشی ها و سرامیک ها اطمینان حاصل کرد.

برای اطلاع از نحوه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای با مجموعه گالری  آرامش در ارتباط باشید.

شماره همراه : 09125678032 مصطفی نیر آبادی