تلفن
تلفن: 09125678032 
آدرس
آدرس: کرج - محمدشهر - بعد از سه راه امیر کبیر (سر ولدآباد)  - خیابان صناجو -  پلاک ۲۵
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1402/02/11 - 16:57
كد :42

چوب مناسب مبلمان باغی چه نوعی است؟

مبلمان فضای باز از متریال های مختلفی تشکیل شده که یکی از آنها چوب می باشد. چوب و الوار های بسیاری در کشور وجود دارد که از آنها برای ساخت لوازم چوبی استفاده می شود.

البته سالانه چوب های مختلفی از خارج از کشور وارد می شوند. با این حال تعداد کمی از انواع چوب هستند که مناسب ساخت مبلمان فضای باز می باشند. با این حال طیف گسترده‌ای از انواع چوب وجود دارد که می تواند سازگار با سلیقه و متناسب با بودجه شما باشد و در عین حال نیازهای شما را برطرف کند. 

چوب مناسب مبلمان باغی چه نوعی است؟

انواع چوب های مناسب مبلمان فضای باز

در ادامه این مقاله به معرفی انواع چوب های متداول برای ساخت مبلمان فضای باز می پردازیم:

مبلمان فضای باز با چوب سرو

درختان سرو که در مناطق جنوبی آمریکا رایج هستند، تمایل به رشد در باتلاق دارند. همچنین حاوی روغن‌هایی هستند که منجر به دفع آفات، قارچ‌ها و سایر عوامل پوسیدگی چوب می‌شوند. با ساخت مبلمان فضای باز با این نوع چوب خیال شما از حمله آفات و حشراتی مانند حشرات چوبخوار که در شمال کشور بسیار زیاد است، نخواهید بود. 

مبلمان باغی با چوب سدر قرمز

اگر تا به حال سدر را بو کرده باشید؛ متوجه شده‌اید که چرا این چوب در برابر پوسیدگی و آفت بسیار مقاوم است. بوی شدید این چوب ناشی از روغن‌های موجود درون آن است و برای دفع آفات بسیار کارساز است. سدر ممکن است به اندازه چوب‌های سخت در مناطق گرمسیری بادوام نباشد؛ اما اگر به خوبی مراقبت و نگهداری شود می‌تواند چندین دهه در فضاهای باز مورد استفاده قرار بگیرد. 

مبلمان باغی با چوب ساج

ساج نوع دیگری از چوب جنگلی استوایی مقاوم در برابر پوسیدگی است. این چوب به نگهداری و مراقبت کمی نیاز دارد؛ و برای مدتی طولانی بدون مراقبت و توجه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اگرچه به دلیل دوام بالای خود شناخته می‌شود؛ اما اشکال بزرگ آن این است که به آهستگی رشد می‌کند. امروزه میزان رشد درخت ساج بسیار اندک است؛ که به این معناست مبلمان ساخته شده از این چوب بسیار گران خواهد بود. 

مبلمان باغی با چوب اکالیپتوس

برخلاف ساج، اکالیپتوس یک چوب با میزان رشد سریع و مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی است. مانند ساج، اکالیپتوس نیاز به مراقبت و نگهداری کمی دارد. روغن معطر موجود در اکالیپتوس آن را در برابر رطوبت مقاوم می‌کند. تراکم بالای آن نیز باعث مقاوم‌تر شدن در برابر فرسودگی و پوسیدگی می‌شود. 

مبلمان باغی با چوب بلوط سفید

ساختار سلولی بلوط سفید آن را در برابر رطوبت مقاوم‌تر می‌کند. این چوب به عنوان یک چوب فوق‌العاده بادوام شناخته می‌شود. در واقع آنقدر محکم است که در ساخت یک کشتی جنگی امریکایی “Old Ironside” مورد استفاده قرار گرفته است. 

قیمت مبلمان باغی چوبی

قیمت مبلمان باغی چوبی تا حد زیادی به نوع چوب مورد استفاده و ابعاد مبلمان دارد. گروه تولیدی مبلمان آرامش در زمینه تولید و فروش انواع مبلمان باغی مانند مبلمان باغی چوبی، با تنوع رنگ پارچه و قیمت ارزان می باشد.برای دریافت لیست قیمت مبلمان باغی با ما در گالری آرامش در تماس باشید. 

جهت اطلاع از قیمت ها ونحوه تحویل کالا با شماره همراه : 09125678032 مصطفی نیر آبادی